Lietuviška versija (LT)
English version (EN)
2017-04-13
Ilgasūsas.lt išrinktas gražiausiu .lt IDN domeno vardu 2017 metais
Gražiausio interneto srities vardo, parašyto su lietuviškomis ą, č, ę, ė, į, š, ų, ū, ž raidėmis, rinkimai jau baigėsi. Norime padėkoti visiems balsavusiems ir pasveikinti 2017 metų nugalėtoją, kuriuo tapo Ilgasūsas.lt (Vaikų darželio „Ilgas ūsas“ svetainė). Antroji vieta atiteko Žiburys.lt (Šakių „Žiburio“ gimnazijos svetainė), o trečioji - Kupolė.lt (Liaudies folkloro ansamblių „Kupolė“ ir „Serbentėlė“ svetainė). Sveikiname nugalėtojus, o visiems dalyviams dėkojame už gražius ir kūrybingus lietuviskus interneto sričių vardus.
2017-03-31
Gražiausio interneto domeno vardo rinkimai
Šie metai jau ketvirtieji, kai kartu su Lietuvos kompiuterininkų sąjunga ir Valstybinės lietuvių kalbos komisija organizuojame gražiausio interneto srities vardo, parašyto su lietuviškomis ą, č, ę, ė, į, š, ų, ū, ž raidėmis, rinkimus. Atrenkant vardus konkursui, buvo atsižvelgiama ne tik į užregistruoto vardo grožį, bet ir į tai, ar šiuo vardu užregistruota svetaine veikia. 2017-ųjų metų gražiausio interneto srities vardo nominantai yra šie:
 • ilgasūsas.lt
 • kupolė.lt
 • mažųjų-valdos.lt
 • raštija.lt
 • žiburys.lt
 • žara.lt
Visi, norintys padėti išrinkti gražiausią interneto srities vardą, gali tai padaryti balsuodami iki balandžio 9 d.
2017-03-07
Domenų termino pabaigos data WHOIS tekstiniu režimu
Whois duomenų bazėje tekstiniu režimu (TCP portas 43, serveris whois.domreg.lt) kartu su įkūrimo data pateikiama ir domeno termino pabaigos data. WEB sąsajos Whois duomenų bazėje jau buvo rodomos abi (įkūrimo ir termino pabaigos) datos.
2016-12-23
DomReg kolektyvas sveikina visus šventėmis
2016-01-29
Domreg seminaras
2016-01-29 įvyko Domreg seminaras paslaugų teikėjams, seminaro metu aptarti atvirų duomenų, interneto svetainių blokavimo ir kiti klausimai. Pristatymų skaidrės:
2015-12-23
DomReg kolektyvas sveikina visus šventėmis
Tegul šventinė nuotaika Jums įkvepia ryžto siekiant užsibrėžtų tikslų,
sėkmės įgyvendinant puikias idėjas, atrandant kūrybiškumą, bei naujas
galimybes.
Linksmų Šv. Kalėdų ir Laimingų Naujųjų Metų!
Linksmų šv. Kalėdų ir laimingų Naujų Metų!
2015-12-21
KTU sustiprino domeno „.lt“ apsaugą nuo kibernetinių atakų
Kauno technologijos universiteto Informacinių technologijų departamento Interneto paslaugų centras (KTU ITD IPC), administruojantis interneto domeną „.lt“, kartu su IT ir telekomunikacijų bendrove „Teo“ įdiegė papildomas apsaugos nuo paskirstytų atsisakymo aptarnauti (DDoS) kibernetinių atakų priemones. Svarbią KTU ITD IPC įrangą saugos ne tik domeno “.lt” apsaugos sistema, bet ir speciali „Teo“ kibernetinių atakų užkardymo įranga.
DDoS apsauga
KTU ITD IPC administruojamos domeną „.lt“ aptarnaujančios domenų vardų sistemos tarnybinės stotys per valandą vidutiniškai gauna maždaug 4 mln. domenų vardų sistemos užklausų, į kurias atsako pateikdamos turimą informaciją apie registruotus „.lt“ domenus. 88 proc. iš 173 tūkst. administruojamų „.lt“ srities domenų yra įkurti Lietuvos juridinių ir fizinių asmenų, juos valdyti padeda 141 akredituotas paslaugų teikėjas.
„Teikiamų domeno „.lt“ paslaugų pateikiamumas ir saugumas yra aukščiausio prioriteto KTU ITD IPC veiklos sritis. Todėl tik bendradarbiaudami su galingą ir diversifikuotą tinklo struktūrą turinčiu operatoriumi galime užtikrinti DDoS rizikų valdymą ir nuo kibernetinių atakų apsaugoti viešųjų paslaugų teikėjus ir vartotojus“, – sako KTU ITD IPC vadovė Daiva Tamulionienė.
„Teo“ KTU ITD IPC įdiegė kelių lygių apsaugos sistemą ir „Arbor“ įrangą, kuri yra sujungta su specialiais „Teo“ DDoS atakų užkardymo įrenginiais. Todėl, jei kibernetinės atakos atveju KTU neužteks jų įrenginių našumo arba interneto prieigos, įsijungs „Teo“ apsaugos sistemos.
„Kasdien „Teo“ tinkle įvyksta tūkstančiai bandymų įsilaužti ar kaip nors kitaip pakenkti tinklo naudotojams. Todėl nuolatinės investicijos į atakų užkardymą bei galimybės panaudoti galingas kolektyvinės apsaugos priemones mažina DDoS atakų kiekį“, – sako „Teo“ rizikų valdymo vadovas Vytautas Bučinskas.
Paskutiniais Lietuvos elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinio (CERT-LT) duomenimis, elektroninių paslaugų trikdymo (angl. DoS ir DDoS) atvejų trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su antruoju, sumažėjo penktadaliu.
2015-04-16
Voveraitė.lt išrinktas gražiausiu .lt IDN domeno vardu 2015 metais
Lietuvos kompiuterininkų sąjunga kartu su KTU Informacinių technologijų departamento Interneto paslaugų centru (Domreg.lt) ir Valstybine lietuvių kalbos komisija surengė gražiausio .lt domeno vardo su savitosiomis lietuviškomis raidėmis konkursą. 2015 metų nugalėtoju paskelbtas Voveraitė.lt.
Daugiau informacijos apie konkursą galite rasti VLKK svetainėje.
2015-03-23
Domreg seminaras
2015-03-06 įvyko Domreg seminaras paslaugų teikėjams, seminaro metu aptarti perleidimo ir paslaugų teikėjo keitimo inicijavimo patobulinimai. Pristatymų skaidrės:
2014-12-22
DomReg kolektyvas sveikina visus šventėmis
2014-06-10
Domreg seminaras
2014-06-06 įvyko Domreg seminaras paslaugų teikėjams, kurio metu buvo pristatyta ir aptarta nauja .LT procedūrinio reglamento redakcija. Pristatymų skaidrės:
2014-04-02
IDN statistika
Džiaugiamės, kad jau dešimt metų .lt domene galima įkurti vardus turinčius savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. Kaip keitėsi IDN domenų skaičius ir kitą statistiką galite peržiūrėti .lt IDN domenų ataskaitoje
2014-02-25
IDN subdomenų 10-mečio akcija
2014 m. kovo 30 d. 10 val. sukanka lygiai 10 metų, kai lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. Ta proga balandžio mėnesį skelbiame .lt subdomenų su savitosiomis lietuviškomis raidėmis akciją. Visą balandžio mėnesį tokių subdomenų įkūrimui bus taikoma speciali (mažesnė) kaina. Šia akcija siekiame suteikti interneto bendruomenei progą palankesnėmis sąlygomis įkurti interneto domenus, kurių varduose naudojamos savitosios lietuvių kalbos abėcėlės raidės ir taip prisidėti prie lietuvių kalbos naudojimo internete skatinimo.
2013-12-23
DomReg kolektyvas sveikina visus šventėmis
2013-02-20
DNSSEC pasirašytas .lt domenas
Kauno technologijos universitetas skelbia apie pabaigtą projektą - interneto adresų sričių pavadinimų sistemos (DNS) saugumo plėtinių (DNSSEC) technologijos įgyvendinimą .lt domene. Paslaugų teikėjai, įkuriantys ir administruojantys savo klientų interneto adresus su .lt galūne, jau gali pradėti naudoti skaitmeninius parašus, kad išvengtų galimų DNS saugumo pažeidžiamumų, kai bandoma suklastoti interneto adreso išsprendimą.
„Naujos technologijos įgalinimas .lt interneto adresams turėtų būti ypač aktualus padidinto saugumo reikalaujančioms ir .lt interneto adresą naudojančioms informacinėms sistemoms, bankų internetinei bankininkystei ar elektroninės komercijos portalams.” – teigia KTU Interneto paslaugų centro vadovė Daiva Tamulionienė. „Pradėta naudoti DNSSEC technologija leis patikimai autentifikuoti DNS užklausas ir atsakymus, užkertant kelią jų klastojimui.”
2013-01-31 KTU duomenų centre įvyko .lt domeno pasirašymo ceremonija, kurios metu naudojant modernią kriptografinę saugumo įrangą buvo sugeneruoti .lt domeno DNSSEC parašai. .lt domeno DNSSEC parašų saugojimui naudojama aparatinė kriptografinė saugumo įranga turinti FIPS 140-2 level 3 standarto sertifikatą, kuris užtikrina, kad iš šios įrangos yra neįmanoma išgauti privačių saugumo raktų, naudojamų .lt domeno pasirašymui.
2013-02-20 Internet Assigned Numbers Authority (IANA) organizacijai į šakninius DNS serverius patalpinus .lt domeno skaitmeninius parašus, .lt domene pradėjo veikti DNSSEC technologija.
2012-12-21
DomReg kolektyvas sveikina visus šventėmis
2012-06-01
.lt dvidešimt metų
.lt dvidešimtmečio proga, Domreg.lt visiems IPT suteikia 50% nuolaidą naujų .lt subdomenų registravimui nuo 2012-06-01 iki 2012-06-30. Dėl .lt subdomenų registracijos akcijos metu teiraukitės pasirinkto IPT.
2012-05-23
Domreg.lt LOGIN Lietuvos interneto apdovanojimų 2012 partneris
LOGIN2012
2012-01-17
Galimybė viešame WHOIS rodyti papildomą kontaktinę informaciją
Kiekvienas .lt subdomenų užsakovas, prisijungęs prie užsakovų srities turi galimybę nurodyti kokią papildomą užsakovo informaciją rodyti viešame .lt WHOIS (pvz. telefono numerį).
Siekiant apsaugoti asmens privačius duomenis, įprastai WHOIS pateikiama minimali informacija (fizinių asmenų tik el. pašto adresas ir inicialai). Daugiau informacijos bus pateikiama tik užsakovui pakeitus rodymo nuostatas.
2012-01-12
ICANN pradeda priimti paraiškas naujų bendrinių aukščiausio lygio domenų įkūrimui
ICANN organizazija nuo šiandien pradeda priimti paraiškas naujų bendrinių aukščiausio lygio domenų įkūrimui. Paraiškos bus priimamos iki 2012m. balandžio 12d. Dabar esantis 19 bendrinių aukščiausio lygio domenų (pvz. .com, .net, .info) sąrašas bus papildytas naujais domenais.
Daugiau informacijos ICANN svetainėje
2012-01-10
Informacinis DNS filmukas
Domreg.lt pristato lietuvišką trumpo animacinio filmuko versiją, paprastai ir vaizdžiai demonstruojančią kaip veikia DNS sistema.
2011-12-27
DomReg kolektyvas sveikina visus šventėmis
2011-02-22
Papildomas IPv6 DNS adresas
Plėtodamas IPv6 pateikiamumą, Domreg.lt pradėjo skelbti dar vieną IPv6 DNS serverio adresą (c.tld.lt), šiuo metu trys iš penkių DNS serverių grupių klientus aptarnauja naudodami ir IPv6 adresus:
 • b.tld.lt - 2001:678:19::1
 • c.tld.lt - 2001:678:4::4
 • d.tld.lt - 2001:678:6::1
2010-12-23
DomReg kolektyvas sveikina visus su artėjančiomis šventėmis
2010-08-13
Naujas .lt DNS serverių anycast debesis
Stiprindamas .lt domeno DNS infrastsruktūrą .lt registras papildė .lt DNS serverius b.tld.lt anycast serverių debesiu. Šiuo metu naudojami jau trys DNS anycast serverių debesys .lt domeno aptarnavimui (b.tld.lt, c.tld.lt ir d.tld.lt). Naudojant anycast technologiją keli serveriai skelbia vieną IP adresą, klientų užklausas aptarnauja artimiausiais serveris.
b.tld.lt pasiekiamas tiek IPv4 tiek IPv6 protokolais.
2009-12-23
DomReg kolektyvas sveikina visus su artėjančiomis šventėmis
2009-10-07
.lt procedūrinio reglamento pasikeitimai
Informuojame apie .lt procedūrinio reglamento pasikeitimus, kurie buvo padaryti po šiais metais vykusių konsultacijų su IPT.
Svarbiausias pasikeitimas - suvienodinta .lt subdomenų kaina visiems akredituotiems IPT, nepriklausomai nuo administruojamų subdomenų skaičiaus.
Kadangi keičiasi .lt procedūrinis reglamentas, keičiasi kai kurios administratoriaus ir akredituoto IPT sutarties nuostatos.
Detalus pasikeitimų aprašymas
2009-05-25
Domreg.lt naujienlaiškis
Domreg.lt išleido trumpą naujienlaiškį, kuriame aprašoma .lt domeno istorija ir dabartinė registro veikla.
2009-04-06
Užregistruota 100 000 .lt subdomenų
.lt domeno administratorius, Kauno technologijos universiteto Informacinių technologijų plėtros institutas (Domreg.lt), džiaugiasi pranešdamas, kad pasiekta 100 000 .lt subdomenų riba. Šią ribą pasiekėme praėjus kiek daugiau nei dvejiems metams nuo naujos .lt sistemos starto (2007-03-13). Įvairi .lt domeno statistika pateikiama statistikos ataskaitoje.
2009-02-06
Pranešimas dėl .lt domeno registro teikiamų paslaugų
Informuojame, jog .lt domeno administratorius Domreg.lt, yra informuotas dėl UAB „Domenų kontrolė“ siūlomų paslaugų. Todėl siekdami veiklos skaidrumo bei esamų aplinkybių aiškumo, pranešame, jog .lt domeno administratorius Domreg.lt niekada nebuvo ir nėra susijęs su UAB „Domenų kontrolė“. UAB „Domenų kontrolė“ veikla nėra susijusi su .lt registru, nurodyta įmonė nėra akredituotas .lt paslaugų teikėjas.
Renkantis paslaugų teikėją, visuomet rekomenduojame palyginti įvairių paslaugų teikėjų siūlomas paslaugas bei kainas, atkreipti dėmesį į skirtumus. Akredituotų paslaugų teikėjų sąrašus galima rasti atitinkamo domeno registro svetainėse:
2009-01-15
IDN subdomenų statistika
Šiuo metu IDN subdomenai (vardai, turintys raidžių su diakritiniais ženklais)) sudaro apie 1% visų užregistruotų .lt subdomenų.
Mūsų atliktais skaičiavimais, apie pusė žodžių lietuvių kalbos žodyne turi raidžių su diakritiniais ženklais, todėl tikėtina, kad tokių subdomenų daugės.
.lt IDN subdomenų statistika
2008-06-13
Pasiekta 80000 .lt subdomenų riba
2008-06-13 užregistruotų .lt subdomenų skaičius pasiekė 80000, per aštuonis mėnesius registras paaugo dvidešimčia tūkstančių subdomenų.
Domreg.lt šia proga atliko .lt subdomenų naudojimo analizę
2008-04-04
.lt domeno IPT seminaras
2008 m balandžio 16d. (trečiadienį) nuo 10 iki 15 val. Domreg.lt organizuoja seminarą Interneto paslaugų teikėjams. Seminaras įvyks Domreg.lt (Informacinių technologijų plėtros institute, Studentų 48a, Kaunas) 337 auditorijoje.
Dienotvarkėje:
 1. Naujam .lt domeno procedūriniam reglamentui – metai:
  • .lt domeno apžvalga, statistika
  • išryškėję naujos tvarkos privalumai ir trūkumai
  • diskusijos, IPT atsiliepimai apie naują tvarką ir registro sistemą
 2. Kiti klausimai (IPT atstovai, pageidaujantys į dienotvarkę įtraukti čia neminimus klausimus, prašomi atsiųsti savo pageidavimus el. paštu adresu hostmaster@domreg.lt)
Seminaro dalyvius prašome registruotis el. paštu į hostmaster@domreg.lt atsiunčiant tokią informaciją:
 • Dalyvio vardas ir pavardė
 • Atstovaujama įmonė
 • Ar atstovaujama įmonė yra akredituotas .lt domeno IPT [TAIP/NE]
 • El. pašto adresas
2008-03-19
.lt domenas jau pasiekiamas ir IPv6 interneto protokolu
Interneto adresus skirstančių organizacijų skaičiavimais visi dabar naudojami 4 kartos interneto protokolo adresai bus išdalinti iki 2012 metų, todėl interneto plėtra sustos, jei nebus pradėtas naudoti naujos kartos interneto protokolas.
Atsižvelgdamas į interneto protokolo vystymosi tendencijas Kauno technologijos universiteto Informacinių technologijų plėtros institutas vykdydamas .lt domeno infrastruktūros modernizavimo darbus įgalino .lt domeno paslaugą naudojant 6 kartos interneto protokolą.
Nuo 2008-03-09 .lt domenas jau yra pasiekiamas naudojant 6 kartos interneto protokolą.
Domreg.lt siekia sudaryti visas sąlygas interneto paslaugų teikėjams ir vartotojams naudotis kokybiškomis, pažangiomis ir laikmetį atitinkančiomis .lt domeno paslaugomis.
2008-03-13
Nauja .lt registro sistema veikia jau vienerius metus
Nauja .lt registro sistema darbą pradėjo 2007-03-13 13val. Per metus .lt subdomenų skaičius išaugo nuo 45000 iki 72000 (60% prieaugis). Šiuo metu kas savaitę subdomenų skaičius išauga daugiau nei 500 subdomenų.
Džiaugiamės, kad daugėja IPT naudojančių automatizuotą EPP .lt registro sąsają (per metus atlikta virš 3 milijonų EPP operacijų), o subdomeno būsenos patikrinimui vis dažniau vietoje WHOIS pasirenkamas spartesnis DAS servisas.
2008-03-05
.lt anycast DNS serveriai
.lt sritį pradėjo aptarnauti c.tld.lt anycast DNS serveriai (šiuo metu septyni serveriai įvairiose šalyse).
2007-12-19
DomReg kolektyvas sveikina visus su artėjančiomis šventėmis
2007-10-18
Užregistruota virš 60000 .lt subdomenų
2007-10-18 .lt subdomenų skaičius perkopė 60000. .lt registras nuo 2007-05-14 paaugo 10000 .lt subdomenų.
2007-06-11
.lt sritis atnaujinama dažniau
Iki šiol .lt sritis buvo atnaujinama penkis kartus kiekvieną darbo dieną. Nuo 2007-06-12 .lt sritis bus atnaujinama visomis dienomis kas valandą.
2007-06-11
.lt subdomenų skaičiaus augimas
Po naujos registro sistemos starto kas savaitę .lt subdomenų skaičius išauga daugiau nei 450.
.lt subdomenų savaitinis augimas
2007-05-14
Užregistruota virš 50000 .lt subdomenų
2007-05-11 .lt subdomenų skaičius perkopė 50000.
.lt subdomenų skaičiaus augimas
2007-03-20
Dviejų simbolių .lt subdomenai
Keli šaltiniai internete (nesiteiravę Domreg.lt) klaidingai paskelbė, jog visi dviejų simbolių subdomenai buvo užregistruoti kelios minutės po .lt registro sistemos starto. Tačiau net šiuo metu (2007-03-20) laisvi daugiau nei 400 dviejų simbolių subdomenai
2007-03-13
.lt registro sistemos startas
Paleista nauja .lt registro sistema. IPT ir užsakovus kviečiame susipažinti su nauju reglamentu.
.lt registro sistemoje dirba:
 • WEB WHOIS servisas
 • Tekstinis WHOIS servisas (whois.domreg.lt TCP portas 43)
 • DAS servisas (das.domreg.lt TCP portas 4343)
2007-01-02
Paleista domreg testinė sistema
Paleista .lt registro testinė sistema.
IPT kviečiame registruotis sistemoje.