Raskite .lt domeną

Gražiausių lietuviškų domenų rinkimai

Kauno technologijos universiteto (KTU) Interneto paslaugų centras DOMREG kartu su Lietuvos kompiuterininkų sąjunga ir Valstybine lietuvių kalbos komisija kasmet organizuoja gražiausio lietuviško interneto vardo rinkimus. Gražiausias lietuviškas domenas kasmet renkamas iš registruotų lietuviškų vardų su savitosiomis lietuviškomis raidėmis.

DOMREG

KTU Interneto paslaugų centro DOMREG vadovės Daivos Tamulionienės teigimu, tokio konkurso idėja kilo Lietuvos kompiuterininkų sąjungai, o DOMREG jai pritarė 2014 m. švenčiant dešimtmetį nuo daugiakalbei terpei pritaikytų domenų vardų atsiradimo. Gražiausias lietuviškas domenas kasmet renkamas iš registruotų lietuviškų vardų su savitosiomis lietuviškomis raidėmis – ą, č, ę, ė, į, š, ų, ū, ž.

„Bendradarbiaudami su Lietuvos kompiuterininkų sąjunga ir Valstybine lietuvių kalbos komisija šiuo konkursu siekiame pakeisti vartotojų įpročius rašyti „šveplai“, atkreipti dėmesį į techninę galimybę naudoti gimtąją kalbą interneto varduose ir paskatinti registruoti taisyklingus lietuviškus vardus, apskritai puoselėti lietuvių kalbą internete. Pastebime, kad vis daugiau registruojančiųjų lietuviškus prekių ženklus ir įmonių pavadinimus, registruoja abu variantus – tiek „šveplą“, tiek su savitomis lietuviškomis raidėmis interneto vardus“, - teigia D. Tamulionienė.

Atrinkti gražiausius lietuviškus interneto vardus padeda Valstybinės lietuvių kalbos komisijos kalbininkai, kurie vertina domeno vardo skambesį ir taisyklingą sandarą, taip pat atsižvelgia į tai, kaip domeno vardas atspindi interneto svetainės turinį ir ar taisyklinga yra tos svetainės kalba. Gražiausias domeno vardas renkamas balsavimu internete.

Pirmaisiais – 2014 m. – konkurso metais buvo užregistruota 1590 domenų su savitosiomis lietuviškomis raidėmis. Kasmet naujų vardų užregistruojama žymiai daugiau, o kai kurie dingsta iš akiračio.

2014 m. gražiausiu lietuvišku interneto vardu išrinktas klaužada.lt, 2015 m. – voveraitė.lt, 2016 m. – vištapuode.lt, 2017 m. – ilgasūsas.lt. 2018 metais internautai išrinko gražiausiu miškininkystės paslaugų bendrovės šilinga.lt interneto vardą.

Publikuota 2018-04-04