Raskite .lt domeną

Baltijos domenų dienos ir EuroDIG 2024 kviečia interneto ekspertus į Vilnių

Kviečiame į domenų pramonės renginį, skirtą Baltijos regionui – “Baltic Domain Days 2024” (BDD), kuris vyks kaip Europos dialogo interneto valdymo klausimais (EuroDIG) dalis.

Baltijos domenų dienos ir EuroDIG 2024

Renginys vyks 2024 m. birželio 17-19 d. istorinėje vietoje - buvusiame ISM universitete, įsikūrusiame žavingame Vilniaus senamiestyje. Adresas: Arklių g. 18, Vilnius, Lietuva.

Konferencijos programą ir kitą informaciją rasite adresu https://www.eurodig.org Dalyvavimas konferencijoje nemokamas, taip pat galima dalyvauti nuotoliniu būdu. Registracija jau prasidėjo!

Įžvalgoms apie domenų pramonės tendencijas

BDD yra geriausia vieta sužinoti daugiau apie Baltijos šalių domenų vardų pramonei aktualius klausimus ir susitikti su domenų verslo ekspertais. Aptarti naujausias domenų rinkos tendencijas renkasi registrai, paslaugų teikėjai, serverių nuomos paslaugų teikėjai, programuotojai, kibernetinio saugumo ekspertai, verslininkai, rinkodaros specialistai, tyrėjai ir kiti specialistai.

Pagrindinės BDD temos apims domenų naudojimo ir piktnaudžiavimo DNS problemas, domenų vardų su savitosiomis raidėmis naudojimą, DNS vaidmenį blokuojant turinį, DNSSEC diegimą, naujus ES reglamentus, turinčius įtakos domenų pramonei, ginčus tarp domenų ir intelektinės nuosavybės teisių turėtojų, kitus domenų pramonės iššūkius.

EuroDIG – daugiau nei konferencija

EuroDIG – tai platforma, skirta keistis informacija, patirtimi ir nuomonėmis apie kylančias problemas ir iššūkius, susijusius su internetu. Tai daugiašalė iniciatyva, kurioje dalyvauja vyriausybės, tarptautinės organizacijos, akademinė bendruomenė, verslas, techninė bendruomenė ir pilietinė visuomenės atstovai.

EuroDIG – tai ištisus metus vykstantis dialogas, kurio kulminacija – kasmetinis trijų dienų renginys. Programos turinį siūlo ir formuoja visos suinteresuotos šalys. Po renginio pagrindinė žinutės iš Europos pateikiamos pasauliniam interneto valdymo forumui (IGF).

Prieš EuroDIG renginį vyksta jaunimo dialogas interneto valdymo klausimais (YouthDIG). Jaunieji ateities interneto ambasadoriai kartu rengia pagrindiniam renginiui skirtas žinutes ir pristato jaunosios kartos požiūrį į interneto valdymą, politiką ir bendradarbiavimą.

Renginio partneriai

BDD renginys prasidėjo 2018 m. kaip bendra trijų Baltijos šalių domenų registrų iniciatyva. Ankstesni renginiai vyko Rygoje ir Taline. Šiemet BDD organizuoja .LT domeno registras (Kauno technologijos universiteto Interneto paslaugų centras DOMREG), glaudžiai bendradarbiaudamas su .LV (Latvijos universitetas, Matematikos ir informatikos institutas, Tinklo sprendimų skyrius) ir .EE (Estijos interneto fondas) aukščiausio lygio domenų registrais.

EuroDIG buvo pradėtas organizuoti 2008 m. ir iki šiol kasmet rengė renginius vis kitoje Europos šalyje. EuroDig 2024 renginio šeimininkai yra Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnyba kartu su Užsienio reikalų ministerija, Susisiekimo ministerija, agentūra “GoVilnius” ir kitais partneriais.

Publikuota 2024-04-16