Raskite .lt domeną

Domenas .lt bus saugesnis

Domeno .lt administratorius skelbia apie pabaigtą projektą – sustiprintą domeno saugumą. Paslaugų teikėjai, kuriantys ir administruojantys savo klientų interneto adresus su galūne .lt, jau gali pradėti naudoti domenų sistemos saugumo plėtinius, užkertančius kelią klastojimui interneto adresų srityje.

Tomas Mackus, DOMREG

Tomas Mackus, KTU Interneto paslaugų centro DOMREG Klientų aptarnavimo skyriaus vadovas

„Naudojant interneto adresus be saugumo plėtinių, egzistuoja teorinė galimybė interneto vartotoją nukreipti į suklastotą tinklapį. Jei tinklapis nenaudoja papildomų saugumo priemonių, interneto vartotojas gali būti lengvai suklaidintas ir jo pateikti asmeniniai ar prisijungimo duomenys patektų klastotojams“, – apie buvusį nepakankamą internetinių adresų saugumą pasakojo domeno .lt administravimo komandoje dirbantis Tomas Mackus.

Siekiant apsisaugoti nuo galimų tokio pobūdžio piktnaudžiavimų, buvo sukurti domenų sistemos saugumo plėtiniai, kuriuos naudodami kompiuteriai sutikrina skaitmeninius parašus ir iš karto būna žinoma, ar nukreipimas į tinklapį yra teisingas. Dabar ši sistema pritaikyta ir domenui .lt.

Daiva Tamulionienė, DOMREG

Daiva Tamulionienė, KTU Interneto paslaugų centro DOMREG vadovė

„Galėjimas pasinaudoti naujos technologijos privalumais turėtų būti ypač aktualus padidinto saugumo reikalaujančioms ir interneto adresą .lt naudojančioms informacinėms sistemoms, bankų internetinei bankininkystei ar elektroninės komercijos portalams, – teigė KTU Interneto paslaugų centro vadovė Daiva Tamulionienė. – Pradėta naudoti saugumo plėtinių technologija leis patikimai patikrinti interneto adresų nukreipimus, užkertant kelią jų klastojimui“.

KTU duomenų centre įvyko skaitmeninių parašų įkėlimo ceremonija, t.y. naudojant modernią kriptografinę saugumo įrangą buvo sugeneruoti domeno .lt saugumo plėtinių pasirašymo raktai. Jų saugojimui naudojama aukšto saugumo lygio aparatinė kriptografinė įranga, užtikrinanti ceremonijos metu sukurtų slaptų pasirašymo raktų saugumą.

Paskirtųjų vardų ir numerių interneto korporacijai (angl. Internet Corporation For Assigned Names and Numbers – ICANN) į šakninius vardų serverius patalpinus domeno .lt skaitmeninius parašus, domene .lt pradėjo veikti saugumo plėtinių technologija.

Publikuota 2013-02-20