Raskite .lt domeną

KTU sustiprino domeno „.lt“ apsaugą nuo kibernetinių atakų

Kauno technologijos universiteto (KTU) Interneto paslaugų centras DOMREG, administruojantis domeną .lt, kartu su IT ir telekomunikacijų bendrove „Teo“ įdiegė papildomas apsaugos nuo paskirstytų atsisakymo aptarnauti (DDoS) kibernetinių atakų priemones. Svarbią KTU IPC įrangą saugos ne tik domeno .lt apsaugos sistema, bet ir speciali „Teo“ kibernetinių atakų užkardymo įranga.

KTU IPC administruojamos domeną .lt aptarnaujančios domenų vardų sistemos tarnybinės stotys per valandą vidutiniškai gauna maždaug 4 mln. domenų vardų sistemos užklausų, į kurias atsako pateikdamos turimą informaciją apie registruotus .lt domenus. 88 proc. iš 173 tūkst. administruojamų .lt srities domenų yra įkurti Lietuvos juridinių ir fizinių asmenų, juos valdyti padeda 141 akredituotas paslaugų teikėjas.

DOMREG serveriai

„Teikiamų domeno .lt paslaugų pateikiamumas ir saugumas yra aukščiausio prioriteto KTU IPC veiklos sritis. Todėl tik bendradarbiaudami su galingą ir diversifikuotą tinklo struktūrą turinčiu operatoriumi galime užtikrinti DDoS rizikų valdymą ir nuo kibernetinių atakų apsaugoti viešųjų paslaugų teikėjus ir vartotojus“, – sako KTU IPC vadovė Daiva Tamulionienė.

„Teo“ KTU IPC įdiegė kelių lygių apsaugos sistemą ir „Arbor“ įrangą, kuri yra sujungta su specialiais „Teo“ DDoS atakų užkardymo įrenginiais. Todėl, jei kibernetinės atakos atveju KTU neužteks jų įrenginių našumo arba interneto prieigos, įsijungs „Teo“ apsaugos sistemos.

„Kasdien „Teo“ tinkle įvyksta tūkstančiai bandymų įsilaužti ar kaip nors kitaip pakenkti tinklo naudotojams. Todėl nuolatinės investicijos į atakų užkardymą bei galimybės panaudoti galingas kolektyvinės apsaugos priemones mažina DDoS atakų kiekį“, – sako „Teo“ rizikų valdymo vadovas Vytautas Bučinskas.

Paskutiniais Lietuvos elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinio (CERT-LT) duomenimis, elektroninių paslaugų trikdymo (angl. DoS ir DDoS) atvejų trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su antruoju, sumažėjo penktadaliu.

Publikuota 2015-12-21