Raskite .lt domeną

Ką daryti, kai norimas domeno vardas yra blokuojamas?

Domeno vardas pagal savo pobūdį yra viešas. Todėl absoliučiai netinkami vartoti viešai žymenys (žodžiai, jų kamienai ar junginiai) yra blokuojami. Tai reiškia, kad domenas, kurio varde yra blokuojamas žymuo, negali būti įkurtas.

Blokuojamų žymenų sąrašą sudaro ir keičia .lt domeno administratorius – jam yra svarbu, kad registruotas domeno vardas neturėtų nepriimtinų viešai vartoti žymenų ir jų junginių. Tokia nuostata yra susijusi tiek su viso .lt domeno prestižu, tiek su .lt domeno administratoriaus dalykine reputacija. Suprantama, kad blokuojamų žymenų sąrašas viešai neskelbiamas ir neplatinamas, nes tie žymenys netinkami vartoti viešai.

Blokuojamų žymenų sąrašas sudaro pagrindą automatizuotai užklausų patikrai. Jeigu pasirinkote domeno vardą, kuriame yra blokuojamas žymuo, į pateiktą užklausą gausite sisteminį pranešimą „Domeno vardas […] yra blokuotas“ su atitinkama būsenos žyme. Jei vis dėlto manote, kad konkretus žymuo yra blokuojamas per klaidą, kreipkitės į .lt domeno administratorių ir išdėstykite savo motyvus.

.lt domeno administratorius panaikina blokavimą, jeigu Jūsų prašymas yra pagrįstas, ir tas domeno vardas patenka į laisvą apyvartą atsitiktiniu laiku 24 val. ribose. Atsilaisvinusio vardo domeną bendra tvarka gali įkurti bet kuris asmuo, per aptarnaujantį paslaugų teikėją pateikęs domeno įkūrimo paraišką.