Raskite .lt domeną

Kas yra domenas?

Domenas yra interneto administracinis vienetas, t. y. konkretaus asmens valdoma interneto sritis, kurią identifikuoja unikalus domeno vardas.

Domenų struktūra, o kartu ir domenų vardų sistema yra hierarchinė – kiekvienas žemesnio lygio domenas yra atitinkamo aukštesnio lygio domeno dedamoji, dar vadinama subdomenu.

Pavyzdžiui, domeno vardas .lt identifikuoja aukščiausio lygio domeną.

Domeno vardas 2-asis.lt identifikuoja antro lygio domeną, įkurtą .lt aukščiausio lygio domene (t. y. 2-asis.lt yra subdomenas .lt domeno atžvilgiu);

Domeno vardas **3-asis.2-asis.**lt identifikuoja trečio lygio domeną, įkurtą antro lygio domene, kurio vardas yra 2-asis.lt, savo ruožtu esančiame .lt aukščiausio lygio domene (t. y. 3-asis.2-asis.lt yra subdomenas 2-asis.lt domeno atžvilgiu).

Ir taip toliau su žemesniais lygiais.

.lt domeno administratorius registruoja tik antro lygio domenų vardus .lt aukščiausio lygio domene (pateiktame pavyzdyje tai būtų domeno vardas 2-asis.lt). Informacija apie juos skelbiama .lt WHOIS duomenų bazėje. Tuo tarpu žemesnio lygio domenus tvarko jų atžvilgiu hierarchiškai lygiu aukščiau esančių domenų turėtojai (pateiktame pavyzdyje domeno vardą 3-asis.2-asis.lt registruoja domeno 2-asis.lt turėtojas).

Domenų vardų unikalumas reiškia, kad tame pačiame domene negali būti du ar daugiau subdomenų tapačiu vardu. Dėl šios priežastis, norint įkurti antro lygio domeną, būtina įsitikinti, ar toks domeno vardas yra laisvas. Pastebėtina, kad 1-asis.lt ir 1-asis.com yra unikalūs domenų vardai, nes yra skirtinguose aukščiausio lygio domenuose.

Domenų vardai naudojami adresavimui. Pavyzdžiui, interneto svetainės adresas www.2-asis.lt arba elektroninio pašto adresas info@2-asis.lt yra susieti su domenu, kurio vardas 2-asis.lt. Antro lygio domeno vardas, skirtingai nuo elektroninių adresų, visada rašomas be protokolo („https://“ ir kt.) ar serverio („www.“ ir kt.) pavadinimų.