Raskite .lt domeną

Kaip įkurti domeną?

Informaciją apie tai, kas yra domenas, rasite čia.

1. Apsispręskite dėl norimo domeno vardo.

Domeno vardas gali būti sudarytas iš standartinės lotynų abėcėlės raidžių, skaitmenų bei brūkšnelio (-ų). Trumpiausias domeno vardas, neįskaitant „.lt“ priesagos, gali būti dviejų simbolių, ilgiausias – 63. Brūkšnelis negali eiti domeno vardo pradžioje ir pabaigoje, taip pat trečioje ir ketvirtoje pozicijose, nebent tai yra IDN domeno vardas su specialiuoju priešdėliu „xn–“.

Informaciją apie tai, kas yra IDN domeno vardas, rasite čia.

Sudarant „šveplą“ domeno vardą rekomenduojama kartu rinktis ir jį atitinkantį IDN domeno vardą su savitosiomis lietuviškomis raidėmis. Ir atvirkščiai. Turėdami abu variantus – „šveplą“ ir taisyklingą – išvengsite Jūsų domeno konkurencijos ir painiavos su kitam asmeniui priklausančiu domenu vien dėl jų vardų rašybos.

Domeno vardas turi būti sudarytas taip, kad pagal kontekstinę prasmę jis būtų tinkamas skelbti viešai, nekenktų .lt domeno prestižui ir .lt domeno administratoriaus dalykinei reputacijai.

Sudarant domeno vardą negali būti pažeistos kitų asmenų teisės, pvz., be leidimo panaudojant saugomus kitų asmenų žymenis (pvz., prekių ženklus, juridinių asmenų pavadinimus ar kūrinių pavadinimus). Atminkite, kad atsakomybė už teisių pažeidimą sudarant domeno vardą tenka Jums.

2. Patikrinkite WHOIS duomenų bazėje, ar norimas domeno vardas yra laisvas.

Informaciją apie tai, kaip gauti informaciją apie domenus, rasite čia.

Jei nurodyta, kad norimas domeno vardas yra blokuojamas, bet manote, jog jis neprieštarauja keliamiems reikalavimams, atlikite čia nurodytus veiksmus.

Jei nurodyta, kad norimas domeno vardas yra rezervuotas, bet Jūs turite teisę į šį žymenį, atsiųskite .lt domeno administratoriui dokumentą, patvirtinantį Jūsų teisę naudoti rezervuotą žymenį, arba dokumentą, patvirtinantį, kad Jums leidimas naudoti rezervuotą žymenį nereikalingas. Išsamiau skaitykite čia.

Jei norimas domeno vardas atitinka reikalavimus ir yra laisvas, domeną galima įkurti.

3. Pasirinkite akredituotą paslaugų teikėją iš sąrašo.

Akredituotų paslaugų teikėjų sąrašas teikiamas .lt domeno administratoriaus interneto svetainėje www.domreg.lt/paslaugu-teikejai/.

Informaciją apie tai, kas yra paslaugų teikėjas ir kaip jį pasirinkti, rasite čia.

4. Susisiekite su pasirinktu paslaugų teikėju ir pateikite jam užsakymą.

Informaciją apie paslaugų teikėjo siūlomas domeno įkūrimo ir užsakymo pateikimo sąlygas rasite paslaugų teikėjo interneto svetainėje. Jei pasirinkto paslaugų teikėjo sąlygos yra neišsamios, neaiškios arba Jūsų netenkina, rinkitės iš sąrašo kitą paslaugų teikėją, labiau atitinkantį Jūsų poreikius.