Raskite .lt domeną

Kokia duomenų skelbimo WHOIS duomenų bazėje tvarka?

Informaciją apie tai, kas yra WHOIS duomenų bazė, rasite čia.

Kai domeno turėtojas yra juridinis asmuo – kontaktinė informacija visais atvejais viešai skelbiama WHOIS duomenų bazėje, tačiau yra galimybė pasirinkti jos prieinamumą kitais būdais.

Jei pasirinktas „WEB WHOIS“ prieinamumas, kontaktinė informacija bus rodoma tik interneto svetainėje www.domreg.lt/whois. Jei pasirinktas „WEB ir tekstiniame WHOIS“ prieinamumas, kontaktinė informacija bus rodoma ne tik interneto svetainėje www.domreg.lt/whois, bet ir prieinama per tekstinę sąsają įvairiems interneto robotams arba mašinoms, kurios automatizuotai atlieka ieškos funkcijas.

Kai domeno turėtojas yra fizinis asmuo – asmens duomenys WHOIS duomenų bazėje viešai neskelbiami, tačiau yra galimybė pasirinkti jų paskelbimą ir prieinamumą (kaip nurodyta aukščiau).

Šiam tikslui Jūsų paskyra interneto svetainėje www.domreg.lt/registrant turi būti aktyvuota.

Informaciją apie tai, kaip aktyvuoti paskyrą, rasite čia.

Norėdami viešai skelbti savo asmens duomenis:

  1. Prisijunkite prie savo paskyros interneto svetainėje www.domreg.lt/registrant, įvedę identifikatorius (domeno turėtojo ID, t. y. RN[numeris] ir slaptažodį).
  2. Pasirinkite meniu punktą „Mano duomenys“.
  3. Prie Kontaktinės informacijos skyriaus spauskite nuorodą „Viešo rodymo nustatymai“.
  4. Išskleidžiamuose laukeliuose (angl. drop box) pasirinkite norimą rodyti informaciją ir jos prieinamumą.
  5. Spauskite mygtuką „Pakeisti“.

Domeno turėtojas fizinis asmuo, pasirinkęs viešai skelbti savo asmens duomenis, kartu išreiškia sutikimą, kad tie duomenys būtų viešai prieinami WHOIS duomenų bazėje ir negali dėl to reikšti pretenzijų. Sutikimas gali būti atšauktas, domeno turėtojui fiziniam asmeniui pakeitus nustatymus savo paskyroje.