Raskite .lt domeną

Kokias pasekmes gali sukelti domeno panaikinimas?

Kurdami interneto svetainę ar elektroninę parduotuvę, tikriausiai, siekėte jų lankomumo ir žinomumo rinkoje. Daug metų puoselėta interneto svetainė turi nemažą vartotojų srautą, yra gerai reitinguojama paieškos sistemose (pvz., Google, Yahoo ir kt.) ir turi nemažą sukauptų nuorodų iš kitų interneto svetainių bagažą. Panaikinę domeną, šį lankytojų srautą prarastumėte, nes neveiks interneto svetainė.

Domenas naudojamas ne tik interneto svetainei, bet ir elektroniniam paštui. Jeigu naudojotės elektroninio pašto dėžutėmis su savo domeno vardu, tie elektroninio pašto adresai yra žinomi kitiems asmenims (klientams, verslo partneriams ir pan.) ir gali būti įtraukti į pažįstamų adresų knygas. Be to, elektroninio pašto adresą galėjote paskelbti viešai prieinamuose kataloguose, paklausimuose ar paskyrose. Panaikinę domeną, nebegausite laiškų su tuo domenu susijusiu elektroniniu paštu.

Panaikinus domeną, tapataus vardo domeną gali įkurti ir naudoti kiti asmenys. Taigi viena iš rizikų dėl domeno panaikinimo yra vėlesnis to paties vardo domeno įkūrimas ir jo neteisėtas panaudojimas sukčiavimo, manipuliavimo, optimizavimo paieškos sistemoms (SEO) ir kitiems tikslams prisidengiant buvusia Jūsų interneto svetaine. Kartais nusikaltėliai ne tik sukuria interneto svetainę su tuo pačiu domeno vardu, bet ir naudoja analogiškus Jūsų turėtiems elektroninio pašto adresus.

Kad išvengtumėte nuostolių ir sumažintumėte riziką, rekomenduojama domeną laikyti kuo ilgesnį laiką, o jeigu keičiate prekių ženklą ar įmonės pavadinimą, tiesiog padarykite nukreipimą į naują domeną.