Raskite .lt domeną

Kokiais atvejais domenų turėtojams persiunčiami elektroniniai laiškai?

Pagal bendrą taisyklę, fizinio asmens duomenys WHOIS duomenų bazėje neskelbiami (nebent pasirinkote juos padaryti viešai prieinamus, kaip yra paaiškinta čia. Tačiau suinteresuotiems asmenims turi būti sudaryta galimybė susisiekti su konkretaus domeno turėtoju, pvz., dėl jų teisėtų interesų pažeidimo.

Kai domeno turėtojas yra fizinis asmuo, kurio asmens duomenys neskelbiami, suinteresuotas asmuo gali po paieškos WHOIS duomenų bazėje parašyti domeno turėtojui skirtą elektroninį laišką, kuris sistemiškai bus nukreiptas adresatui (siuntėjas nematys adresato elektroninio pašto adreso). Gavus tokį laišką, reikia atsakyti ar kitaip susisiekti tiesiogiai su siuntėju ne vėliau kaip per 15 kalendorinių dienų. Jei nurodytu terminu neatsiliepsite į persiųstą elektroninį laišką, suinteresuotas asmuo įgys teisę kreiptis su prašymu atskleisti domeno turėtojo asmens duomenis, pakankamus teisiniam reikalavimui pareikšti.

Jeigu persiųstas elektroninis laiškas nėra susijęs su teisės pažeidimu, o turi tiesioginės rinkodaros arba brukalų (angl. spam) požymių, informuokite apie tai .lt domeno administratorių.