Raskite .lt domeną

Kokie veiksmai atliekami, kilus įtarimui dėl netikro domeno turėtojo ar neteisingų jo duomenų?

Kilus įtarimui dėl netikro domeno turėtojo ar neteisingų jo duomenų (kartais tai akivaizdžiai matosi iš pačių duomenų, kartais apie tai praneša valstybės institucijos ar kiti asmenys), .lt domeno administratorius pirmiausia kreipiasi į paslaugų teikėją, kad jis pateiktų užsakovo asmens tapatybės įrodymus – paslaugų sutarties ar užsakymo kopiją, asmens dokumento kopiją, mokėjimo dokumento kopiją ir kt. Nepateikus užsakovo asmens tapatybę įrodančių dokumentų, .lt domeno administratorius siunčia užklausą domeno turėtojui DAS (t. y. Domenų administravimo sistemos) paskyroje nurodytu el. pašto adresu. Jei domeno turėtojas per 7 kalendorines dienas nepatvirtina duomenų teisingumo arba tiesiog neatsiliepia į užklausą, jo turimam domenui taikoma sustabdymo procedūra. Neatidėliotinais atvejais sustabdymo procedūra gali būti atlikta nedelsiant, jei kyla įtarimas dėl netikro domeno turėtojo ar neteisingų jo duomenų ir kartu pastebimas su tuo domenu susijusių paslaugų (pvz., interneto svetainės) naudojimas įstatymų draudžiamoms / kibernetinio saugumo atžvilgiu žalingoms veikoms.

Klaidinga manyti, kad .lt antro lygio domeno turėtojo niekas nesieja su .lt domeno administratoriumi, nes įrašų apie domeną palikimas WHOIS duomenų bazėje priskiriamas prie administratoriaus paslaugų, teikiamų domeno turėtojui (.lt domeno procedūrinio reglamento 3.2 p.). Todėl domeno turėtojas neturi ignoruoti .lt domeno administratoriaus, kuris yra ir duomenų valdytojas, užklausų dėl duomenų teisingumo patvirtinimo.

Atlikus sustabdymo procedūrą, laikinai ribojamas domeno pasiekiamumas, neatliekamos paslaugų teikėjo keitimo ir perleidimo procedūros. Per 30 kalendorinių dienų nuo sustabdymo pradžios neatlikus veiksmų sustabdymui nutraukti, domenas panaikinamas.